RELACJA Z MECZU PIŁKI RĘCZNEJ KOBIET – AWS ENERGA SZCZYPIORNO KALISZ

maj 23, 2024 | Aktualności

To było bardzo emocjonujące spotkanie w Hali Kalisz Arena w środowe popołudnie. Kaliszanki wywalczyły pozostanie w kobiecej ORLEN Superlidze. Rywalizacja była zacięta i obu drużynom zależało na każdym zdobytym punkcie, jednak to AWS Energa Szczypiorno Kalisz pokonało (30:29) MTS Żory.  MVP spotkania została Milena Kaczmarek.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do drużyny gości. Od pierwszych minut starały się wyjść na prowadzenie. Po 15 minutach gry MTS Żory dominowała nad kaliską drużyna aż 5 bramkami. Ostatnie minuty pierwszej połowy przebiegały bardzo nerwowo. Żorzanki w ostatniej akcji miały okazję wykonać bezpośredni rzut karny. Karolina Herian zamiast do braki trafiła w twarz Martyny Borysławskiej za co została ukarana czerwoną kartkę. 30 minut spotkania zakończyło się wynikiem 11:15 dla MTS Żory.

W drugiej połowie kaliszanki bardzo powoli doprowadzały do zmniejszenia strat. Dopiero w 51. minucie drużyna prowadzona przez trenera Pethera Krautmeyera zrównała się z żorzankami (24:24). Oba zespoły walczyły do ostatniego dzwonka, dając z siebie wszystko. To szaleńcze spotkanie zakończyło się wynikiem 30:29 dla AWS Energa Szczypiorno Kalisz, które okazało się lepsze od MTS Żory.