RELACJA Z MECZU MKS KALISZ – 21.04.2024 R.

kwi 22, 2024 | Aktualności

W niedzielny wieczór odbyły się Derby Wielkopolski, w których MKS Kalisz zmierzył się z KPR Ostrovia.

Mecz rozpoczął się godzinie 17:45, a Hala Kalisz Arena wypełniła się tłumem kibiców.

Spotkanie wyłoniło zespół, który powalczy o 5. miejsce w ORLEN Superlidze.

Pierwsze minuty meczu były bardzo napięte, a zawodnicy ambitnie walczyli punkt za punkt. Gospodarze bardzo szybko stworzyli sobie przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się dla kaliskiego zespołu wynikiem 14:11.

Po przerwie dobra passa MKS Kalisz trwała w najlepsze. Nasi sąsiedzi dzielnie walczyli, ale w tym starciu byli zupełnie bezsilni. W najlepszym momencie spotkania gospodarze prowadzili aż 9 bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się pięciopunktową przewagą – 27:22. Drużyna MKS Kalisz strzeliła 6 z 7 wywalczonych karnych, natomiast KPR Ostrowia zaledwie 3 z 5.

O 5. miejsce MKS Kalisz powalczy z KS Azotami Puławy.

KPR Ostrovia zmierzy się z MMTS-em Kwidzyn, aby powalczyć o 8. miejsce.

Atmosfera na trybunach powalała na kolana. Zarówno kaliscy, jak również kibice z Ostrowa wytrwale i energicznie dopingowali swoje drużyny.