RELACJA – COLIAN LOGISTIC FUTSAL GRAND PRIX 2023/2024

lut 26, 2024 | Aktualności

Finałowy sobotni turniej dobiegł końca. Chcielibyśmy podziękować wszystkim obecnym.

Uroczystego otwarcia turnieju wraz z organizatorami dokonali Wiceprezydent Miasta Kalisza, Pan Grzegorz Kulawinek oraz Dyrektor Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji, Pani Ewelina Fabiańczyk-Kustosz.

Wystąpiło w nim najlepszych 8 zespołów wyłonionych w trakcie czterech turniejów eliminacyjnych. Jednak oprócz samego turnieju na obiekcie wydarzyło się wiele innych atrakcji – mecz pokazowy reprezentacji KALPNS by Decathlon z drużyną KS Prosna Kalisz, mecz pokazowy piłki ręcznej KPR Szczypiorno Kalisz Masters z juniorami Energa MKS Kalisz, liczne licytacje pamiątek sportowych, animacje dla dzieci, występy muzyczne, fotobudka 360, prezentacje sprzętu militarnego i wiele innych – wszystko w szczytnym celu zbiórki funduszy na leczenie trójki beneficjentów turnieju – sześcioletniej Nikoli, która choruje na niedosłuch, ośmioletniego Wiktora który choruje na autyzm i czterdziestojednoletniego Łukasza, zmagającego się z glejakiem.

Na pierwszym miejscu usytuowała się drużyna OZM Outsiders, która podtrzymała tym samym zeszłoroczny tytuł drużyny wygranej.

W regularnym czasie gry, mecz zakończył się bezbramkowym remisem, dlatego seria rzutów karnych rozstrzygała o wyniku końcowym.

Dodatkowo kilku zawodników otrzymało tytuły w kilku kategoriach:

  • Najlepszy Bramkarz – Wiktor Pabiszczak
  • Najlepszy Zawodnik – Igor Witczak
  • Najlepszy Strzelec – Marcin Grabowski, Emil Kuciński, Ivan Verbovetski

Przy okazji turnieju odbywały się licytacje pamiątek piłkarskich, takich jak koszulka z autografem Jakuba Kiwiora (Arsenal FC), koszulka z autografem Bartłomieja Pawłowskiego (Widzew Łódź), piłka z autografem Reprezentantów Polski w piłce ręcznej z 2016 roku (m.in. Sławomira Szmala, Kamila Syprzaka), koszulki i piłki z autografami zawodników oraz szaliki i inne pamiątki takich kaliskich zespołów jak Energa MKS Kalisz, KKS Kalisz, KS Prosna Kalisz. Wszystko celem zbiórki charytatywnej.