Strona główna Oferta Nauka pływania O nas Galeria Cenniki Grafiki Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
Rozmiar czcionki: A- | A+ | A++   Kontrast: Tryb kontrastu Wysoki Tryb standardowy Standardowy
Aktualności
Konferencja na temat środków unijnych dla sportu
2017-12-20

ERASMUS WSPARCIEM FINANSOWYM DLA SPORTU.

Unijny Program ERASMUS kojarzy się nam przede wszystkim z edukacją, a ściślej z wymianą studentów. Możliwość wyjazdów na semestr lub dwa na uczelnię znajdującą się w innym państwie Unii Europejskiej i tam studiowania to świetna możliwość nauki języków obcych i nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów, które mogą zaowocować w życiu młodego człowieka. Z ERASMUSA skorzystały już tysiące polskich studentów i ich liczba wzrasta z każdym rokiem.

Jak się jednak okazuje od kilku lat program ERASMUS jest realizowany także w obszarze sportu. Temu aspektowi była poświęcona dwudniowa konferencja zorganizowana w drugiej połowie grudnia w Warszawie przez Ministerstwo  Sportu i Turystyki oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji pod hasłem ,,Europejskie Inicjatywy dla sportu – Erasmus +”. Jej głównym założeniem było przybliżenie informacji na temat inicjatyw europejskich, wymiana doświadczeń oraz informacji praktycznych mających na celu wsparcie polskich organizacji działających w obszarze sportu w zakresie pozyskiwania środków finansowych na sport w ramach programu Erasmus+ Sport finansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz zachęcania do aktywnego włączania się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu.

- Projekt jest kierowany do organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego i może obejmować projekty dotyczące różnych wydarzeń sportowych z udziałem podmiotów z co najmniej pięciu państw europejskich – poinformował gospodarz konferencji, wiceminister sportu i turystyki, Jan Widera.

W wydarzeniu uczestniczyło około 150 przedstawicieli organizacji realizujących zadania w zakresie rozwoju sportu. Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu reprezentował Marek Stodolny.

- Organizatorzy konferencji przedstawili założenia Europejskiego Tygodnia Sportu, jakie projekty można sfinansować w z programu Erasmus+ Sport oraz jak poprawnie wypełnić wniosek. Są już ogłoszone procedury i termin składania wniosków. Wszyscy zainteresowani mają czas do 5 kwietnia 2018 r. – powiedział wicedyrektor kaliskiego OSRiR, Marek Stodolny.

zdjęcie logo

 zdjęcia ze spotkania

zdjęcia ze spotkania

zdjęcia ze spotkania