Strona główna Oferta Nauka pływania O nas Galeria Cenniki Grafiki Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
Rozmiar czcionki: A- | A+ | A++   Kontrast: Tryb kontrastu Wysoki Tryb standardowy Standardowy
Aktualności
Maciej Maleńczuk - 20.11.2016r.
2016-08-18

 


Maciej Maleńczuk

Hala widowiskowo - sportowa OSRiR Kalisz  ul. Łódzka 29

20.11.2016r.   godz. 17.oo


Bilety do nabycia:

kasa basenowa OSRiR przy ul. Łódzkiej 29 w godz. 6.oo - 21.30   tel. 62 757 32 67
hala Kalisz Arena przy ul. H. Sawickiej 22-24 w godz. 6.oo-21.30   tel. 62 598 27 30
www.biletyna.pl  /  www.ticketpro.pl  /  www.lux.biletyna.pl

 

JAZZ FOR IDIOTS

Pan Maleńczuk jest artystą nieobliczalnym i jednocześnie niezwykle pracowitym - rzadkie połączenie - bywalec wszystkich ważnych wydarzeń Jazzowych znawca gatunku i niekwestionowany koneser Jazzu -w końcu postanowił sam uprawiać ten wspaniały gatunek. Zdając sobie sprawę iż Jazz zabrnął w ślepą uliczkę intelektualizmu i przestał być muzyką funkcjonalną zaproponował jazz rytmiczny nieco prymitywny i tak naprawdę doskonale nadający się do tańca.

Gdybym organizował bankiet wziąłbym właśnie to - pozbawione cierpkiego humoru i brutalnego czasem tekstu jakim posługuje się Maleńczuk - jazzowe i dancingowe kompozycje, które świetnie nadają się do niczym nieskrępowanej zabawy – a jednocześnie nie jest to gówniane disco polo. Oprócz zgrabnych i rytmicznych kompozycji własnych, saksofonista (!) Maleńczuk razem ze swoim Kwintetem grają nieśmiertelne utwory dancingowe takie jak:Le Grande Bouffe, Ritorno a Suriento, La Paloma, Un petit Fleur, Tequilla, Cantare la Luna - Gato Barbieriego.

Maleńczuk również i tutaj śpiewa ( Ach proszę pani, Święto kobiet, Devil woman) lecz nie jest to główna oś - osią jest funkcjonalność, użytkowość tej muzyki. Coś, co Jazz utracił i przestał być potrzebny – mała obsesja M. stąd nazwa Jazz for Idiots. Winą jazzmanów jest intelektualizm i scholastyczne wyrafinowanie - skutecznie odsunęło to szeroką widownię - tutaj tego nie ma - jest pewien pierwotny zgrzyt i dużo rytmu i co nie bez znaczenia - nie trzeba być koneserem a wręcz można i trzeba być idiotą.

Nie bez znaczenia jest zaangażowanie przez M wybitnych muzyków młodego pokolenia.

W nowym projekcie występują:

Przemek Sokół - trąbka

Darek Tarczewski - piano

Tobias Haas - perkusja

Maciej Maleńczuk gra na saksofonach i czasem śpiewa

oraz człowiek legenda - Andrzej Laskowski - na basie