Strona główna Oferta Nauka pływania O nas Galeria Cenniki Grafiki Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
Rozmiar czcionki: A- | A+ | A++   Kontrast: Tryb kontrastu Wysoki Tryb standardowy Standardowy
Aktualności
OPEN AIR GALA 25.06.2016
2016-06-15

OPEN AIR GALA 25.06.2016

OPEN AIR GALA

Wielki koncert plenerowy. Wieczór z operą, operetką i...

 

25 czerwca 2016
Kalisz, Główny Rynek
godzina 21.00

Karina Skrzeszewska – sopran
Mykhailo Malafii – tenor
Stanislav Kuflyuk – baryton
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Sławomir Chrzanowski
 – dyrygent
Krzysztof Szaniecki – gospodarz wieczoru

 

Karina Skrzeszewska rozwijała swoją karierę zarówno w Polsce (Donna Anna i Donna Elvira w Don Giovannim, Violetta w Traviacie, Hanna w Strasznym Dworze, Gilda w Rigoletto, Rozalinda w Zemście nietoperza, Saffi w Baronie cygańskim), jak i za granicą (wielokrotne tournee w Belgii, Holandii i Hiszpanii, a także liczne występy m.in. na Ukrainie, w Grecji, Bułgarii, Portugalii i w USA).
Istotnym etapem w rozwoju artystycznym był udział Kariny Skrzeszewskiej w dwóch produkcjach poświęconych władczyniom Anglii – Marii Stuart oraz Annie Boleyn. Kreacje te, w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Śląskiej i w Teatrze Wielkim w Łodzi, przyniosły artystce zasłużony rozgłos i miano znakomitej odtwórczyni heroicznych ról włoskiego bel canta.

Mykhailo Malafii - solista National Opera and Ballet Theater we Lwowie. Od 2014 asystent, pedagog National Music Academy we Lwowie.
Laureat wielu konkursów m.in.:
2015 - 2ND Minsk International Christmas Singing Competition - pierwsza nagroda
- IV Kokursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie - pierwsza nagroda
2013 - 48th International Antonin Dvorak Singing Competitions w Karlowych Warach - pierwsza nagroda

Stanislav Kuflyuk - solista współpracuje z najważniejszymi teatrami operowymi i filharmoniami w kraju i za granicą, gdzie śpiewa tytułowe partie w Eugeniuszu Onieginie i Don Giovannim, Markiza Rodrigo di Posa w Don Carlosie, Miecznika w Strasznym Dworze,Janusza w Halce, Marcella w Cyganerii, Figara w Cyruliku sewilskim, Sir Forda w Falstaffie, Lorda Ashtona w Łucji z Lammenmoor, Sharplessa w Madama Butterfly, Hrabiego Almavivę w Weselu Figara. Bierze udział w wielu festiwalach, w kraju i na świecie. Zdobywca Grand Prix w konkursie wokalistyki „Sztuka XXI wieku” w Lempala w Finlandii (2006), III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), Grand Prix i I nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (2012).

wstęp wolny

info:http://filharmoniakaliska.pl/news/open-air-gala/49