Strona główna Oferta Nauka pływania O nas Galeria Cenniki Grafiki Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
Rozmiar czcionki: A- | A+ | A++   Kontrast: Tryb kontrastu Wysoki Tryb standardowy Standardowy
Aktualności
POD NIEBEM KALISZA 24.06.2016
2016-06-15

Pod Niebem Kalisza 24.06.2016

Wielki koncert plenerowy

24 czerwca 2016 Kalisz, Główny Rynek

18.00 do 19.00 
HAIKU 

19.00 do 20.30 
BeMy

20.30
Andrzej Piaseczny z zespołem 
i... symfonicznie
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek 
– dyrygent

Robert Kuciński – prowadzenie koncertów

 Andrzej Piaseczny, gwiazda wieczoru, to artysta doskonale znany publiczności. Związany z rynkiem muzycznym od ponad dwudziestu lat.
W 1995 roku ukazała się przebojowa płyta „Sax & Sex”. Piosenki „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi okres czasu nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś. Sukces albumu spowodował, że Andrzej Piaseczny stał się niekwestionowanym idolem młodzieży, a na jego koncerty przychodziły tłumy fanów.
"Kalejdoskop" - niezwykłe wydawnictwo muzyczne ukazało się na rynku 2015. Płyta zawierająca autorskie interpretacje znanych utworów oraz dwa utwory premierowe, nagrana została z towarzyszeniem słynnej holenderskiej Metropole Orkest. Album już w dniu premiery uzyskał status platynowej płyty.
Koncert Andrzeja Piasecznego będzie składał się z dwóch części. W pierwszej wystąpi ze swoim zespołem
i... symfonicznie

BeMy założyli dwaj bracia - Mattia i Elie Rosinski. 
W czerwcu 2013 wzięli udział w programie Must Be The Music. W finale zajęli drugie miejsce zajęli drugie miejsce.
Zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. W maju 2014 roku zdobyli nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014. 
Latem 2014 zdobyli nagrodę główną na festiwalu muzycznym w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie festiwalu Woodstock (wygrali eliminacje zespołów konkursowych). W 2015 wystąpili na festiwalu Springbreak i Letniej Trasie Radia Zet.

HAIKU 
To muzyka nieograniczenie eksperymentalna - krystaliczny i wysoki głos na tle syntetycznych brzmień klawiszy, z domieszką przesterowanych, osnutych pogłosami gitar oraz masywną i treściwą sekcją rytmiczną. 
skład zespołu: Sara Jarczewska - wokal Marcel Kraszkiewicz - instrumenty klawiszowe Łukasz Mazurowski - bas Jakub Mikołajczyk - perkusja Krzysztof Goliasz - gitara Patryk Skorupski - gitara. Słowa - Stanisław Grochowiak. 

wstęp wolny

info: http://filharmoniakaliska.pl/news/pod-niebem-kalisza/48