Strona główna Oferta Nauka pływania O nas Galeria Cenniki Grafiki Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
Rozmiar czcionki: A- | A+ | A++   Kontrast: Tryb kontrastu Wysoki Tryb standardowy Standardowy
Aktualności
Sprawozdanie z imprez 1-3 maja ORLIK 2012
2015-05-06

Tradycją kalendarza imprez na Orliku w pierwszych dniach maja, stały się imprezy sportowe:

Pierwsza - w dniu 2.05.2015 turniej piłkarski dla młodzieży, mający na celu podkreślenie rangi Dnia Flagi.

Rywalizacja sportowa na boisku to nie jedyny cel tej imprezy. Istotnym elementem jest rozpoczęcie turnieju od sprawdzianu wiedzy na temat istoty tego dnia oraz wyjaśnienie od kiedy dzień 2 maja został uchwalony jako Dzień Flagi Narodowej.

 

Druga impreza to organizowana w dniu 3.05. rywalizacja sportowa reprezentacji służb mundurowych z miasta Kalisza dla uczczenia Święta Konstytucji 3 maja.

 

Obie imprezy organizowane są od momentu oddania do użytku obiektu Orlik przy ul. Granicznej 56-58 tj. od 2009 r.

Dobrą zabawę oraz przyjemną, sportową atmosferę gwarantują inicjatorzy tych sportowych zmagań w osobach: Andrzej Jabłoński - znany biegacz i działacz sportowy, a przy tym wspaniały wzór do naśladowania dla młodzieży, Marek Białoskórski oraz Sławomir Zasiadły. Przychylność niebios, wspaniała pogoda oraz coroczne wsparcie doskonałymi wypiekami z piekarni Pana Stanisława Paraczyńskiego wpłynęły na udany przebieg obu imprez.

Rywalizację służb mundurowych i wywalczenie pucharu okolicznościowego przypadło w tym roku drużynie Policji, która po zaciętej i wyrównanej walce pokonała - dopiero w rzutach karnych / piłka nożna / - reprezentantów Straży Miejskiej. Drużyny otrzymały również złote i srebrne medale okolicznościowe przygotowane przez organizatorów obu tych imprez.

Kolejne spotkanie i okazja do rewanżu 11 listopada - dla uczczenia Święta Niepodległości.