Strona główna Oferta Nauka pływania O nas Galeria Cenniki Grafiki Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej
Rozmiar czcionki: A- | A+ | A++   Kontrast: Tryb kontrastu Wysoki Tryb standardowy Standardowy
Aktualności
Informacja dot. zamknięcia Krytej Pływalni w okresie wakacyjnym
2015-07-06

Informacja

dot. zamknięcia Krytej pływalni OSRiR

w dniach od 11.07. – 31.08.2015 r.

 

        Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu informuje, że przyczyną zamknięcia basenu przy ul. Łódzkiej jest – jak co roku – konieczność wykonania niezbędnych prac konserwatorsko – naprawczych. Obiekt ten został oddany do użytku kilkadziesiąt lattemu. W porównaniu do nowo uruchamianych basenów jego technologia jest przestarzała. Aby mógł spełnić wszelkie, bardzo rygorystyczne wymogi techniczne i sanitarno – epidemiologiczne co jest ściśle związane ze zdrowiem, bezpieczeństwem i komfortem użytkowników, konieczne jest czasowe wyłączenie basenu z eksploatacji i wykonanie powyższych prac. Czas trwania wyłączenia wynika z następujących przyczyn:

- kilka dni trwa upust 700 tysięcy litrów wody

- tyle samo trwa pobór wody

/ przyspieszenie tych procesów spowodowałoby znaczne zakłócenia w funkcjonowaniu sieci wod. – kan. na ul. Łódzkiej i ogromne utrudnienia dla mieszkańców/

- minimum 2 tygodnie od poboru wody, to czas niezbędny dla Sanepidu, aby stwierdzić dopuszczenie basenu do eksploatacji

- pozostały okres czasu ok. 30 dni jest wykorzystywany na dokonanie rzeczywistych prac konserwatorsko – naprawczych

        Decyzja o wyborze okresu wakacji na wyłączenie basenu z eksploatacji nie jest przypadkowa. Wynika ona choćby z analizy liczby osób korzystających z kąpieli. W ostatnich latach dwukrotnie (ze względu na zmniejszony zakres prac), okres funkcjonowania basenu był wydłużony. Porównanie liczby osób korzystających z usług basenowych jest następujące:

- w okresie normalnej eksploatacji m-ce IX-VI – ponad 4 tysiące osób tygodniowo

- w okresie wakacyjnym – 600 osób tygodniowo tj. około 7 – krotnie mniej

        Istotne znaczenie ma również fakt, że w okresie od m-ca września do m-ca czerwca trwają zajęcia dydaktyczne (obowiązkowa nauka pływania dla kl. III). Zamknięcie basenu w tym okresie byłoby niepowetowaną stratą dla dzieci systematycznie korzystających z zajęć.

        Powyższe argumenty świadczą o wyborze optymalnego okresu na wyłączenie basenu z eksploatacji, przy uwzględnieniu faktu konieczności przeprowadzenia określonych prac.

        Uwzględniając obiektywną konieczność zamknięcia obiektu, pragniemy przeprosić osoby korzystające z pływalni za powstałe utrudnienia. Uważamy, że możliwość korzystania w okresie wakacji z atrakcji oddanego niedawno do użytku Kaliskiego Parku Wodnego, zminimalizują te niedogodności.